  • ERJ-1TNF68R0U
ERJ-1TNF68R0U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TNF68R0U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TNF68R0U
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-1TNF68R0U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 68Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 216
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TNF68R0U
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm