  • ERJ-1TYJ204U
ERJ-1TYJ204U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TYJ204U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TYJ204U
Datasheet:
ERJ-1TYJ204U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 200kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TYJ204U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm