  • ERJ-2RHD6200X
ERJ-2RHD6200X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2RHD6200X
HK JDW NO:
590-ERJ-2RHD6200X
Datasheet:
ERJ-2RHD6200X
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2RHD6200X
    16 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm