  • ERJ-6DQF4R3V
ERJ-6DQF4R3V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6DQF4R3V
HK JDW NO:
590-ERJ-6DQF4R3V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-6DQF4R3V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 4.3Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11083
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6DQF4R3V
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm