  • ERJ-6GEYJ240V
ERJ-6GEYJ240V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-6GEYJ240V
HK JDW NO:
590-ERJ-6GEYJ240V
Datasheet:
ERJ-6GEYJ240V
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 24Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 44128
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-6GEYJ240V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm