  • ERJ-A1AJ510U
ERJ-A1AJ510U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-A1AJ510U
HK JDW NO:
590-ERJ-A1AJ510U
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Convex
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 51Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-A1AJ510U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.252W 3.20mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1.33W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1.33W
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Number of Elements
    5
  • Network Type
    ISOLATED
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm