  • ERJ-A1CJR056U
ERJ-A1CJR056U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-A1CJR056U
HK JDW NO:
590-ERJ-A1CJR056U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 56mOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-A1CJR056U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.252W 3.20mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    56mOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1.33W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm