  • ERJ-B1AF391U
ERJ-B1AF391U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-B1AF391U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-B1AF391U
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 390Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5069
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-B1AF391U
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Number of Elements
    3
  • Size Code
    1020
  • Rated Temperature
    70°C