  • ERJ-D1DFR018U
ERJ-D1DFR018U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-D1DFR018U
HK JDW NO:
590-ERJ-D1DFR018U
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
ERJ-D1DFR018U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 18mOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-D1DFR018U
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm