  • ERJ-D2DFR011V
ERJ-D2DFR011V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-D2DFR011V
HK JDW NO:
590-ERJ-D2DFR011V
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
ERJ-D2DFR011V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 11mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-D2DFR011V
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm