  • ERJ-L1DUF63MU
ERJ-L1DUF63MU
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-L1DUF63MU
HK JDW NO:
590-ERJ-L1DUF63MU
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ERJ-L1DUF63MU
Description:
ERJ Series, Thick Film, 63mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-L1DUF63MU
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    63mOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm