  • ERJ-PA3J1R2V
ERJ-PA3J1R2V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-PA3J1R2V
HK JDW NO:
590-ERJ-PA3J1R2V
Datasheet:
ERJ-PA3J1R2V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 1.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4197
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-PA3J1R2V
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm