  • ERJ-S03D21R5V
ERJ-S03D21R5V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S03D21R5V
HK JDW NO:
590-ERJ-S03D21R5V
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERJ-S03D21R5V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 21.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S03D21R5V
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    21.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm