  • ERJ-S08D4640V
ERJ-S08D4640V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S08D4640V
HK JDW NO:
590-ERJ-S08D4640V
Datasheet:
ERJ-S08D4640V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 464Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S08D4640V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C