  • ERJ-U01F1272C
ERJ-U01F1272C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U01F1272C
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U01F1272C
Package:
Datasheet:
Description:
Thick Film, 12.7kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U01F1272C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    50mW
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height
    230μm
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Weight
    170.097139μg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    12.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    25V