  • ERJ-U03J682V
ERJ-U03J682V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U03J682V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ-U03J682V
Description:
Thick Film, 6.8kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 5582
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U03J682V
    Select All
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm