  • ERJ-U06D3651V
ERJ-U06D3651V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U06D3651V
HK JDW NO:
590-ERJ-U06D3651V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-U06D3651V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 3.65kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U06D3651V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm