  • ERJ-UP6F6800V
ERJ-UP6F6800V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-UP6F6800V
HK JDW NO:
590-ERJ-UP6F6800V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERJ-UP6F6800V
Description:
ERJ Series, Thick Film, 680Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-UP6F6800V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm