  • ERJ-XGNJ105Y
ERJ-XGNJ105Y
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-XGNJ105Y
HK JDW NO:
590-ERJ-XGNJ105Y
Datasheet:
ERJ-XGNJ105Y
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 1MOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 5410
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-XGNJ105Y
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    ERJ
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Voltage - Rated
    15V
  • Power Rating
    31mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    TR, PRESSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.031W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    152.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm