  • ERJU03F62R0V
ERJU03F62R0V
advertisement
Manufacturer No:
ERJU03F62R0V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJU03F62R0V
Package:
Datasheet:
ERJU03F62R0V
Description:
Thick Film, 62Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 17696
Step5Bar-code shipping tag
ERJU03F62R0V
    Select All
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2008
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm