  • ERL052K8000FKEB500
ERL052K8000FKEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERL052K8000FKEB500
HK JDW NO:
873-ERL052K8000FKEB500
Description:
2.8kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERL052K8000FKEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W