  • ERO-S2PHF1003
ERO-S2PHF1003
advertisement
Manufacturer No:
ERO-S2PHF1003
HK JDW NO:
590-ERO-S2PHF1003
Package:
Axial
Datasheet:
ERO-S2PHF1003
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERO-S2PHF1003
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2006
  • Series
    ERO
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W