  • ERX-1SJ1R8V
ERX-1SJ1R8V
advertisement
Manufacturer No:
ERX-1SJ1R8V
HK JDW NO:
590-ERX-1SJ1R8V
Package:
Conformal
Datasheet:
ERX-1SJ1R8V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERX-1SJ1R8V
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    600V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.8mm
  • Length
    9mm