  • ERX-3FJS3R9E
ERX-3FJS3R9E
advertisement
Manufacturer No:
ERX-3FJS3R9E
HK JDW NO:
590-ERX-3FJS3R9E
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERX-3FJS3R9E
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm