  • ERZ-E10F391
ERZ-E10F391
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-E10F391
HK JDW NO:
590-ERZ-E10F391
Package:
Disc 11.5mm
Datasheet:
ERZ-E10F391
Description:
VARISTOR 390V 4.5KA DISC 11.5MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-E10F391
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 11.5mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ZNR®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Voltage Rating (DC)
    320V
  • Max Surge Current
    4.5kA
  • Capacitance @ Frequency
    400pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    429V
  • Energy
    91J
  • Varistor Voltage (Min)
    351V
  • Varistor Voltage (Typ)
    390V
  • Maximum AC Volts
    250V
  • Varistor Voltage
    390V
  • Maximum DC Volts
    320V