  • ERZ-E11B431CS
ERZ-E11B431CS
advertisement
Manufacturer No:
ERZ-E11B431CS
HK JDW NO:
590-ERZ-E11B431CS
Package:
Disc 13mm
Datasheet:
ERZ-E11B431CS
Description:
Varistors ERZ-E 11mm 430V Bulk ZNR Surge Absorber
Step5Bar-code shipping tag
ERZ-E11B431CS
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    Disc 13mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Bulk
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    400pF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    275V
  • Max Voltage Rating (DC)
    350V
  • Clamping Voltage
    710V
  • Max Surge Current
    6kA
  • Capacitance @ Frequency
    400pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    473V
  • Energy
    155J
  • Varistor Voltage (Min)
    387V
  • Varistor Voltage (Typ)
    430V
  • Varistor Voltage
    387V
  • Clamping Current
    50A
  • Diameter
    13mm
  • Width
    6.4mm