  • ES2211N271K502NTM
ES2211N271K502NTM
advertisement
Manufacturer No:
ES2211N271K502NTM
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-ES2211N271K502NTM
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
ES2211N271K502NTM
Description:
270pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.220Lx0.110W 5.58mmx2.79mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ES2211N271K502NTM
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2211 (5728 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.110W 5.58mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.79mm