  • ESC-10-472-D
ESC-10-472-D
advertisement
Manufacturer No:
ESC-10-472-D
HK JDW NO:
165-ESC-10-472-D
Package:
Datasheet:
ESC-10-472-D
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN
Step5Bar-code shipping tag
ESC-10-472-D
    Select All
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L85.0XB39.0XH30.0 (mm)/L3.346XB1.535XH1.181 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    500μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • Width
    39mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2016
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V