  • ESDALC12-1T2
ESDALC12-1T2
advertisement
Manufacturer No:
ESDALC12-1T2
HK JDW NO:
761-ESDALC12-1T2
Package:
SOD-882
Datasheet:
ESDALC12-1T2
Description:
Quantity:
In Stock : 10351
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ESDALC12-1T2
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    SOD-882
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Number of Terminations
    2
    General Purpose
  • Additional Feature
    LOW CAPACITANCE
  • Capacitance
    18pF
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Depth
    600μm
  • Base Part Number
    ESDALC12
  • Pin Count
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Leakage Current
    200nA
  • Element Configuration
    Single
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    1A 8/20μs
  • Clamping Voltage
    20V
  • Peak Pulse Current
    1A
  • Reverse Standoff Voltage
    10V
  • Peak Pulse Power
    50W
  • Breakdown Voltage
    14V
  • Capacitance @ Frequency
    15pF @ 1MHz
  • Max Breakdown Voltage
    14V
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • Length
    1mm