  • ESE228M050AN2AA
ESE228M050AN2AA
advertisement
Manufacturer No:
ESE228M050AN2AA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ESE228M050AN2AA
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Bulk 7.5mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 1042
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ESE228M050AN2AA
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2mF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Length
    36mm