  • ESMG250ELL220ME11D
ESMG250ELL220ME11D
advertisement
Manufacturer No:
ESMG250ELL220ME11D
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMG250ELL220ME11D
Package:
Radial, Can
Description:
SMG 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 78mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2486
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ESMG250ELL220ME11D
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    SMG
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    78mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    78mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140.4mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm