  • ESMH100VSN273MP45T
ESMH100VSN273MP45T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH100VSN273MP45T
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESMH100VSN273MP45T
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMH 27000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.04A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH100VSN273MP45T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    SMH
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    27000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    31mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.04A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.04A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.3632A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm