  • ESMH800VSS173MA70S
ESMH800VSS173MA70S
advertisement
Manufacturer No:
ESMH800VSS173MA70S
HK JDW NO:
856-ESMH800VSS173MA70S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
SMH 17000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH800VSS173MA70S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    17000μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    2.835 72.00mm