  • EST157M035AG3AA
EST157M035AG3AA
advertisement
Manufacturer No:
EST157M035AG3AA
HK JDW NO:
417-EST157M035AG3AA
Description:
150μF Capacitor 20% Tape & Reel 640mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST157M035AG3AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.592Ohm
  • Leakage Current
    0.0525mA
  • Ripple Current
    640mA
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%