  • EST226M050AC3AA
EST226M050AC3AA
advertisement
Manufacturer No:
EST226M050AC3AA
HK JDW NO:
417-EST226M050AC3AA
Description:
22μF Capacitor 20% 210mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
EST226M050AC3AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12.66Ohm
  • Leakage Current
    0.011mA
  • Ripple Current
    210mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V