  • ESY107M025AG1AA
ESY107M025AG1AA
advertisement
Manufacturer No:
ESY107M025AG1AA
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-ESY107M025AG1AA
Package:
Datasheet:
ESY107M025AG1AA
Description:
Capacitor 20% Bag
Step5Bar-code shipping tag
ESY107M025AG1AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    100uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Very Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.15@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    380
  • IL (uA)
    25@2Min
  • Lifetime (h)
    1000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    3.5
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    8 X 7
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    8
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Packaging
    Bag
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    25VDC