  • ETS240625UC-P51-ET
ETS240625UC-P51-ET
advertisement
Manufacturer No:
ETS240625UC-P51-ET
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-ETS240625UC-P51-ET
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETS240625UC-P51-ET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    0.254lb 115.21g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    ETS-U (150W)
  • Size / Dimension
    3.17Lx1.97W x 1.22 H 80.6mmx50.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Approval Agency
    CE, cULus, TUVgs
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Height
    30.988mm