  • ETSA190210UC-P5P-SZ
ETSA190210UC-P5P-SZ
advertisement
Manufacturer No:
ETSA190210UC-P5P-SZ
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-ETSA190210UC-P5P-SZ
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Step5Bar-code shipping tag
ETSA190210UC-P5P-SZ
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    ETSA-U (40W)
  • Size / Dimension
    2.97Lx1.88W x 1.11 H 75.5mmx47.8mmx28.2mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    40W
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Approval Agency
    cULus, GS
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    2.1A
  • Polarity
    Positive
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    19V
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    28.194mm