  • EV24-1.5-02-4M5
EV24-1.5-02-4M5
advertisement
Manufacturer No:
EV24-1.5-02-4M5
HK JDW NO:
694-EV24-1.5-02-4M5
Datasheet:
EV24-1.5-02-4M5
Description:
Common Mode Filters / Chokes 4.5mH 1.5A -VERTICAL COMMN-MODE SPPRESSN
Step5Bar-code shipping tag
EV24-1.5-02-4M5
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.969Lx0.685W 24.60mmx17.40mm
  • Tolerance
    30%
    Radial
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 4.5 MILLI HENRY
  • Depth
    18.4mm
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    13mm
  • Operating Frequency
    400Hz Hz
  • Inductance
    4.5 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    1.5A
  • DC Current
    1.5A
  • Series Resistance
    116mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    116mOhm Typ
  • Self Resonant Frequency
    400Hz
  • Inductance @ Frequency
    4.5mH @ 400Hz
  • Height
    29.1mm
  • Width
    17.4mm