  • EV32C3A5A1-27.000M
EV32C3A5A1-27.000M
advertisement
Manufacturer No:
EV32C3A5A1-27.000M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EV32C3A5A1-27.000M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EV32C3A5A1-27.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    6
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    5ns
  • Fall Time-Max
    5ns
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Oscillator Type
    HCMOS
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Supply Current-Max
    15mA
  • Output Load
    15 pF
  • Linearity
    20%
  • Control Voltage-Max
    3V
  • Control Voltage-Min
    0.3V
  • Output Low Current-Max
    4mA