  • EVC-C-75A-600-S-15
EVC-C-75A-600-S-15
advertisement
Manufacturer No:
EVC-C-75A-600-S-15
HK JDW NO:
410-EVC-C-75A-600-S-15
Package:
Description:
CORD J1772 ANGLED TO CBL 15' BLK
Step5Bar-code shipping tag
EVC-C-75A-600-S-15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Published
    2012
  • Series
    EVC
  • Feature
    Charging, Electric Vehicles
    Not Applicable
  • Connector Type
    Circular
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    75A
  • Current Rating
    75A