  • EVL150W-HVSL
EVL150W-HVSL
advertisement
Manufacturer No:
EVL150W-HVSL
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-EVL150W-HVSL
Package:
Datasheet:
EVL150W-HVSL
Description:
150 V - 1 A LED DRIVER USING STC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVL150W-HVSL
  • Packaging
    Bulk
  • Feature
    Dimmable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    150V
  • Utilized IC / Part
    STCMB1
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Current - Output / Channel
    1A