  • EVL6699-150W-SR
EVL6699-150W-SR
advertisement
Manufacturer No:
EVL6699-150W-SR
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-EVL6699-150W-SR
Package:
Datasheet:
EVL6699-150W-SR
Description:
Power Management IC Development Tools L6699 Trans Mode PFC Eval Board
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVL6699-150W-SR
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    12.5A
  • Voltage - Output
    12V
  • Utilized IC / Part
    L6563H, L6599A, SRK2000
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    150W