  • EVL6699-90WADP
EVL6699-90WADP
advertisement
Manufacturer No:
EVL6699-90WADP
HK JDW NO:
761-EVL6699-90WADP
Package:
Datasheet:
EVL6699-90WADP
Description:
Power Management IC Development Tools L6699 Eval Demo BRD Enhanced Controller
Step5Bar-code shipping tag
EVL6699-90WADP
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output
    4.7A
  • Voltage - Output
    19V
  • Utilized IC / Part
    L6563H, L6699
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    90W