  • EVLVIP16H-4WFN
EVLVIP16H-4WFN
advertisement
Manufacturer No:
EVLVIP16H-4WFN
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-EVLVIP16H-4WFN
Package:
Datasheet:
EVLVIP16H-4WFN
Description:
STMICROELECTRONICS EVLVIP16H-4WFNVIPER16HN, PSU, FLYBACK, NON ISOLATED, D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVLVIP16H-4WFN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    VIPer™ plus
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output
    16V
  • Frequency - Switching
    115kHz
  • Utilized IC / Part
    VIPer16
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    4W