  • EVM-2TSX80B15
EVM-2TSX80B15
advertisement
Manufacturer No:
EVM-2TSX80B15
HK JDW NO:
590-EVM-2TSX80B15
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EVM-2TSX80B15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    EVM
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Foot Print
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.15W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Trimmer
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Termination Style
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Working Voltage
    50V