  • EXB-18V820JX
EXB-18V820JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-18V820JX
HK JDW NO:
590-EXB-18V820JX
Package:
0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-18V820JX
Description:
Quantity:
In Stock : 8762
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
EXB-18V820JX
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    400μm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Case Code (Metric)
    1106
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    12.5V
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    31mW
  • Element Power Dissipation
    0.031W
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm