  • EXB-24V9R1JX
EXB-24V9R1JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-24V9R1JX
HK JDW NO:
590-EXB-24V9R1JX
Datasheet:
EXB-24V9R1JX
Step5Bar-code shipping tag
EXB-24V9R1JX
    4
  • Supplier Device Package
    0404
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    25V
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm