  • EXB-28V620JX
EXB-28V620JX
advertisement
Manufacturer No:
EXB-28V620JX
HK JDW NO:
590-EXB-28V620JX
Datasheet:
EXB-28V620JX
Description:
Res Thick Film Array 62 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
EXB-28V620JX
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated
    50V
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    500μm
  • Depth
    1mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm