  • EXB-38V4R3JV
EXB-38V4R3JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-38V4R3JV
HK JDW NO:
590-EXB-38V4R3JV
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-38V4R3JV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB-38V4R3JV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    EXB
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm